Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokolnikach
 
 
pajacyk  
 
LEKTURY  SZKOLNE
 
SZKOŁA PODSTAWOWA
 
KLASA I
Wojciech Widłak - Pan Kuleczka
MaŁgorzata Strzałkowska - Miłość, radość, smutek, lęk, ABC ... uczę się!
Małgorzata Strękowska - Zaremba - Grupa Edukacyjna S. A.
Kornel Makuszyński i Marian Walentynowicz - O wawelskim smoku
Anna Onichimawska - Zasypianki na każdy dzień miesiąca
Roksana Jędrzejewska - Wróbel - Królewna
 
 
 
Liliana Bardijewska - Zielony Wędrowiec
Jan Brzechwa - Globus, Sójka, Leń, Żaba, Przyjście lata
Wanda Chotomska - Legenda o smoku ze smoczej jamy
Wanda Chotomska - Wars i Sawa
Czesław Janczarski - Jak Wojtek został strażakiem
Mira Jaworczakowa - Jacek, Wacek i Pankracek
Grzegorz Kasdepke - Bon czy ton. Savoir - vivre dla dzieci
Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik
Kornel Makuszyński - 120 przygód Koziołka Matołka
Anna Onichimowska - Piecyk, czapeczka i budyń
Janina Porazińska - Baśń o dwunastu miesiącach
Janina Porazińska - Szewczyk Dratewka
Julian Tuwim - Słoń Trąbalski
 

KLASA II

Alan Aleksander Milne - Kubuś Puchatek

H. Ch. Andersen -Brzydkie kaczątko
Janina Porazińska - Szewczyk Dratewka
Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn
Julia Duszyńska - Cudaczek - Wyśmiewaczek
Lampa Alladyna
Kenneth Grahame - O czym szumią wierzby
H. Ch. Andersen - Calineczka
Joanna Porazińska - Nasza mama czarodziejka
Marian Orłoń - Piast Kołodziej
 
 
KLASA III
Krystyna Drzewiecka - Piątka z Zakątka
Elżbieta Zubrzycka - Słup soli
Leo Buscaglia - Jesień liścia Jasia
Monika Krajewska - Mój młodszy brat
Alan Aleksander Milne - Kubuś Puchatek
H. Ch. Andersen - Baśnie
Grzegorz Kasdepke - Co to znaczy... czyli 101 zabawnych historyjek, które pomogą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń
Małgorzata Strzałkowska - Raj na Ziemi, czyli Rady nie od parady III
Marek Kamiński - Marek - chłopiec, który miał marzenia

KLASA IV

Jadwiga Korczakowska - Spotkanie nad morzem
Carlo Collodi - Pinokio
Jan Brzechwa - Akademia Pana Kleksa
Frances Hodgson Burnet - Tajemniczy ogród
Rerre Goscinny, Jean Jacques Sempe - Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)
 
KLASA V
Artur Oppman - Legendy warszawskie (Bazyliszek, Złota kaczka, Syrena)
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy
Ferenc Molnar - Chłopcy z Placu Broni
Lucy Mond Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza
Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe - Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)
 

KLASA VI

Irena Jurgielewiczowa - Ten Obcy
Karol Dickens - Opowieść wigilijna
Kornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy
Małgorzata Musierowicz - Kwiat kalafiora
Stanisław Lem - Bajki robotów (fragment)
 


 
 
 
GIMNAZJUM
 
KLASA I
Małgorzata Musierowicz - Opium w rosole
Aleksander Fredro - Zemsta
Adam Mickiewicz - Dziady cz. II
William Szekspir - Romeo i Julia
Antoine de Saint - Exupery - Mały Książę 
 
KLASA II
 
Henryk Sienkiewicz -  Krzyżacy
Agata Christie - Dwanaście prac Herkulesa
Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec
Ernest Hemingway - Stary człowiek i morze
Molier - Skąpiec
 
KLASA III
 
E-E. Schmitt - Oskar i pani Róża
Juliusz Słowacki - Balladyna
Andrzej Sapkowski - wybór opowiadań z tomu Miecz przeznaczenia
George Orwell - Folwark zwierzęcy
Antoni Libera - Madame
 



 
 
 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl