Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sokolnikach
 
 
pajacyk  
 
LEKTURY  SZKOLNE
 
SZKOŁA PODSTAWOWA
 
KLASA I
Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik
Grzegorz Kasdepke - Ostrożnie! Wszystko co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bepiecznie się bawić
Anna Onichimowska - Zasypianki na każdy dzień
Charles Parrault - Bajki
Grzegorz Kasdepke - Detektyw Pozytywka
Elżbieta Zubrzycka - Powiedz komuś 
Roksana Jędrzejewska - Wróbel - Królewna
Wanda Chotomska - Legendy polskie
Dorota Gellner - Zwariowane podwórko
 
 KLASA II

Alan Aleksander Milne - Kubuś Puchatek

H. Ch. Andersen -Brzydkie kaczątko

Janina Porazińska - Szewczyk Dratewka
Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn
Julia Duszyńska - Cudaczek - Wyśmiewaczek
Lampa Alladyna
Kenneth Grahame - O czym szumią wierzby
H. Ch. Andersen - Calineczka
Joanna Porazińska - Nasza mama czarodziejka
Marian Orłoń - Piast Kołodziej
 
 
KLASA III
Baśnie afrykańskie
Wiera Badalska - Ballada o uprzejmym rycerzu
W. Bełza - Abecadło o chlebie 
Jan Brzechwa - wiersze
Iwona
 Chmielewska - Pamiętnik Blumki
B. Gawryluk - Mali bohaterowie
T. Goździkiewicz - Fryckowe lato
J. Inglot - Eri i smok
T. Janson - Muminki 
Mira Jaworczakowa - Oto jest Kasia
Grzegorz Kasdepke - Bon czy ton. Savoir - vivre dla dzieci, Mity dla dzieci 
Janusz Korczak - Król Maciuś Pierwszy, Król Maciuś na bezludnej wyspie, Kajtuś Czarodziej
Ignacy Krasicki - bajki
Z. Miller, E. Petiska - Krecik i spodenki
A. A. Milne-  Kubuś Puchatek
Joanna Papuzińska - Asiunia
E. Piotrowska - Fryderyk Chopin i jego świat
Julian Tuwim - wiersze 
W. Wojtyszko - Bromba i inni
H. Ch. Andersen - Królowa śniegu
J. Grabowski - Puc, Bursztyn i goście
Astrid Lindgren - Dzieci z Bullerbyn

KLASA IV

Jadwiga Korczakowska - Spotkanie nad morzem
Carlo Collodi - Pinokio
Jan Brzechwa - Akademia Pana Kleksa
Frances Hodgson Burnet - Tajemniczy ogród
Rerre Goscinny, Jean Jacques Sempe - Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)
 
KLASA V
Artur Oppman - Legendy warszawskie (Bazyliszek, Złota kaczka, Syrena)
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy
Ferenc Molnar - Chłopcy z Placu Broni
Lucy Mond Montgomery - Ania z Zielonego Wzgórza
Rene Goscinny, Jean Jacques Sempe - Mikołajek (wybór opowiadań z dowolnego tomu)
 

KLASA VI

Irena Jurgielewiczowa - Ten Obcy
Karol Dickens - Opowieść wigilijna
Kornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy
Małgorzata Musierowicz - Kwiat kalafiora
Stanisław Lem - Bajki robotów (fragment)
 


 
 
 
GIMNAZJUM
 
KLASA I
Małgorzata Musierowicz - Opium w rosole
Aleksander Fredro - Zemsta
Adam Mickiewicz - Dziady cz. II
William Szekspir - Romeo i Julia
Antoine de Saint - Exupery - Mały Książę 
 
KLASA II
 
Henryk Sienkiewicz -  Krzyżacy
Agata Christie - Dwanaście prac Herkulesa
Aleksander Kamiński - Kamienie na szaniec
Ernest Hemingway - Stary człowiek i morze
Molier - Skąpiec
 
KLASA III
 
E-E. Schmitt - Oskar i pani Róża
Juliusz Słowacki - Balladyna
Andrzej Sapkowski - wybór opowiadań z tomu Miecz przeznaczenia
George Orwell - Folwark zwierzęcy
Antoni Libera - Madame
 



 
 
 
 
 
 
Wspierane przez Hosting o12.pl