Z radością informujemy, że wydana została książeczka “Wiersze logopedyczne”, której autorami są uczniowie naszej szkoły. Jest to barwna i ciekawa publikacja, która powstała podczas konkursu logopedycznego “Tworzymy tomik wierszy logopedycznych”. Książeczka ta będzie służyć jako pomoc logopedyczna, ale także jako interesujący zbiór wierszy do poczytania. Tomik ten można wypożyczyć w bibliotece szkolnej, jest także możliwość jej zamówienia u p. J. Korniak.
Projekty Edukacyjne realizowane w naszej szkole
W bieżącym roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE” oraz w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „GRAMY ZMYSŁAMI”.
Głównym celem Projektu „Kreatywne Prace Plastyczne” jest zaspokojenie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczniów poprzez działania plastyczne.
Zaś głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Pomóżmy zwierzakom Pana Jana
Szkolne Koło PCK ogłasza zbiórkę żywności:
karmy mokrej i suchej, makaronu, kaszy, ryżu, konserw, itp., także koców, poduszek i kołder
dla zwierząt pod opieką Pana Jana Gancarza, który
od lat zapewnia schronienie przygarniętym psom
i kotom oraz bocianowi Wojtkowi.
Akcja będzie trwać w październiku i listopadzie.
Prosimy o wsparcie i pomoc. Mamy nadzieję, że los bezdomnych zwierząt nikomu z nas nie jest obojętny.
Wszystkie artykuły składamy u Pań J. Zych i K. Ozdoby.

Dzień bez przemocy

Ogólnopolska Akcja „Kocham słyszeć”
Uczniowie klasy 3 oraz uczniowie uczęszczający na zajęcia rewalidacyjne wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kocham słyszeć”. Akcja ma na celu poznanie znaczenia i funkcjonowania zmysłu słuchu, uwrażliwienie na potrzeby dzieci z wadą słuchu, zapoznanie z protezami słuchowymi- aparatem i implantem ślimakowym. Uczniowie w oparciu o film edukacyjny dowiedzieli się jak funkcjonuje nasz słuch, jak to się dzieje że słyszymy, jak zbudowane jest nasze ucho. Poznali proste zwroty w języku migowym. Zastanawialiśmy się wspólnie, jak można pomóc osobom z niedosłuchem, które są wśród nas.
Przeprowadzona akcja przez panią Paulinę Kulę miała sprawić, że dzieci z problemami słyszenia, noszące aparat słuchowy lub implant nie będą wydawały się „dziwne” lub „niegrzeczne bo czegoś nie usłyszały”. Uczniowie na zakończenie wykonali piękne prace plastyczne i zgodnie stwierdzili, że należy dbać o słuch podając praktyczne przykłady.
To była dla nas wszystkich ważna lekcja !
Akcja “Sprzątanie świata”
Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety?
Można!
Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji “Sprzątanie świata” wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.
Definicja „Sprzątanie świata” – [ z ang. Clean Up the World], akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem.
Spotkanie z policjantem- bezpieczeństwo dzieci
Zaczęliśmy nowy rok szkolny, dlatego wczoraj czyli 7 września 2022 roku, zawitał w naszej szkole pan policjant.
Przeprowadził on pogadankę z naszymi uczniami na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Uczniowie zostali pouczeni, jak należy zachować się na ulicy, co zrobić w sytuacji przemocy w Internecie, czy nękania. Spotkanie to na pewno uświadomi dzieciom, że wszyscy musimy dbać o nasze bezpieczeństwo.
Narodowe czytanie w Sokolnikach
5 września 2022 odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania w Sokolnikach. Tym razem odczytane zostały ”Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
Organizatorzy wydarzenia czyli Biblioteka Publiczna w Sokolnikach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sokolnikach zaprosili do udziału w akcji lokalnych przedstawicieli samorządu terytorialnego Pana Pawła Słoninę – radnego Rady Gminy Gorzyce, sołtysa Sokolnik Pana Bronisława Robaka, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Sokolanki” : Teresę Kaput, Zofię Wryk, Leokadię Rynduch i Stanisławę Robak, a także uczniów z ZSP w Sokolnikach: Oliwię Tworek, Amelię Kopyto, Annę Radzimowską, Hannę Wojdyło, Oliwię Wydrę, Lenę Beszczyńską, Lenę Sulewską, Maję Walską, Karola Wojdyło, Olafa Buczyńskiego i Krystiana Chruściela.
Bardzo serdecznie dziękujemy lektorom za zaangażowanie się w tegoroczną akcję.