­čöĚDzie┼ä Tolerancji w naszej szkole

­čöÂ16 listopada obchodzony jest Mi─Ödzynarodowy Dzie┼ä Tolerancji. Z tej okazji uczniowie klasy 2 i 3 wzi─Öli udzia┼é w zaj─Öciach pod has┼éem ÔÇ×Ka┼╝dy inny – wszyscy r├│wniÔÇŁ.
Na podstawie filmu edukacyjnego dowiedzieli si─Ö czym jest tolerancja i jakimi cechami wyr├│┼╝nia si─Ö osoba tolerancyjna. W klasie 2 uczniowie stworzyli wsp├│lny plakat, na kt├│rym widnia┼éy has┼éa dotycz─ůce tolerancji, a w klasie 3 dzieci odrysowa┼éy swoje d┼éonie tworz─ůc tym samym ┼éa┼äcuch tolerancji.
Na korytarzu powstała gazetka tematyczna.

Celem warsztat├│w by┼éo sk┼éonienie uczni├│w do refleksji i przemy┼Ťle┼ä nad postawami i zachowaniem wzgl─Ödem drugiego cz┼éowieka oraz u┼Ťwiadomienie uczniom, ┼╝e ka┼╝dy z nas jest inny, ale wszyscy jeste┼Ťmy r├│wni.

­čôîPami─Ötajmy, jeste┼Ťmy r├│┼╝ni, lecz r├│wnie wa┼╝ni. Bycie tolerancyjnymi, odnoszenie si─Ö do drugiego cz┼éowieka z szacunkiem nic nas nie kosztuje. Sprawia rado┼Ť─ç nie tylko nam, ale r├│wnie┼╝ osobom, kt├│re przebywaj─ů w naszym towarzystwie.