Dyktando z Patronem Literackim Roku

21.10.2022r. w ŚDK w Gorzycach odbyło się Dyktando z Patronem Literackim Roku 2022. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach – Filia w Sokolnikach.

W tym roku przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, dlatego też życiorys oraz twórczość pisarki zostały wkomponowane w niełatwy tekst dyktanda.

W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 24 uczestników: uczniowie z ZSP w Sokolnikach, z ZSP w Trześni, SP nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach oraz uczniowie Zespołu Szkół im. por.Józefa Sarny w Gorzycach, a także osoby dorosłe.

Naszą szkolę w tym konkursie reprezentowali uczniowie klasy VIII: Olaf Buczyński i Oskar Chmiel.

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali pamiątkowe ksiażki (legendy z naszego regionu).