DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Już od rana 23 listopada, wraz z dziećmi pojawiły się w szkole misie – misie małe, średnie, duże i te bardzo, bardzo duże. Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w klasach 0-III oraz w grupach przedszkolnych w sposób szczególny.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie na gazetce sylwetek misiów, udział w zabawach, których bohaterem był miś oraz zachęcanie do poszanowania zabawek.

Po krótkim powitaniu i przedstawieniu swoich pupili, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia, a na okolicznościowej gazetce mogli poznać bohaterów znanych bajek, książek i filmów. Następnie wraz ze swoimi misiami wzięli udział w zabawie ruchowo-naśladowczej „Niedźwiadek”.

Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, a na koniec kiedy dokuczał mały głód każde dziecko otrzymało „małe co nieco”.

W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla uczestników było wykonanie przez uczniów kl.6 i 8 tematycznych wierszyków i piosenek. Odwiedziny u młodszych kolegów i koleżanek były bardzo udane.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zapraszamy za rok. Uroczystość przygotowała p. M. Trofiniak wraz z uczniami zaangażowanymi w pracę w bibliotece szkolnej.