Dzień Ziemi

W dniu 20.04 odbyło się spotkanie “Piękno Ziemi zatrzymane w kadrze”. Spotkanie to zorganizowały opiekunki SK LOP z okazji Święta Ziemi.

Fotografia to pasja pana Rafała Kaniszewskiego, fotografa samouka- mieszkańca Furmanów. Jego zdjęcia zdobywają nagrody i wyróżnienia na licznych krajowych i zagranicznych konkursach. Ponieważ pan Kaniszewski pracuje w Norwegii i nie mógł być obecny osobiście, przygotował dla naszych ucznów prezentację, na której przedstawił przepiękne zdjęcia ze swoich podróży po Norwegi, Islandii, Włoszech, Chorwacji oraz podzielił się z uczniami wieloma ciekawostkami i doświadczeniami. Przedstawił niesamowitą przyrodę Norwegi, piękne krajobrazy z innych odwiedzanych krajów. Uczniowie dowiedzieli się, że sfotografowanie piękna krajobrazu czy zorzy polarnej wymaga czasu, ogromnej cierpliwości a czasem po prostu … szczęścia. Każdę wyprawę poprzedza długie i żmudne przygotowanie, czytanie publikacji i gromadzenie funduszy. Przekonywał młodzież, że każdy powinien mieć pasję, której warto się poświęcić i ciągle ją rozwijać.

Prezentację p. Kaniszewskiego zaprezentowały nam żona – Augustyna Kaniszewska oraz córka – Klaudia Kaniszewska – Guźla. Udzielały również odpowiedzi na pytania w imieniu Pana Kaniszewskiego.

Spotkanie poprowadziły uczennice klasy VIII Ania Radzimowska I Klaudia Pawelec, a fotografie podziwiali uczniowie klas V- VIII.