Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

Święto to ma na celu podkreślenie, jak ważne jest uczenie się języków obcych oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów .

Tego dnia w naszej szkole było bardzo …europejsko !

Na lekcjach języków obcych zostały przeprowadzone pogadanki o uczeniu się języków oraz płynących z tego korzyści. Podczas zajęć uczniowie brali udział w różnych wydarzeniach .Nie zabrakło innowacyjnych pomysłów oraz bardzo twórczych prezentacji uczniów.

Przyjrzeli się oni flagom europejskim, wykonali plakat dotyczący ciekawostek na temat różnych krajów europejskich, rozwiązywali interaktywne quizy.

Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w quizie, w którym na podstawie zdjęć , odgadywali jaki to kraj. Mieli również możliwość wzięcia udziału w grze pt.”Czy jesteś językowym detektywem ?”. Zadaniem uczniów było rozpoznanie języków przedstawionych w grze. Młodsi uczniowie również czynnie włączyli się w obchody tej uroczystości, bawiąc się przy nauce powitalnego „cześć” w różnych językach.

Europejski Dzień Języków był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, którzy mieli wiele radości z celebrowania tego dnia. Mamy nadzieję, że uświadomiliśmy wszystkim uczestnikom, że znajomość języków obcych ułatwia życie.