MOLEKULARIUM W NASZEJ SZKOLE

Dnia 17 maja 2023r. na uczniów czekała niespodzianka w sali gimnastycznej. Siedząc pod kopułą namiotu dzieci doświadczyły niezwykłej, kosmicznej podróży w technologii 360° (kino sferyczne).

Projekcja w nowoczesnej technologii ukazała otaczający nas świat w mikro skali – na poziomie molekularnym (cząstek i atomów). Podczas seansu w mobilnej kopule uczniowie udali się w niezwykłą podróż. Projekcja umożliwiła przyswojenie wiedzy związanej z obecnością molekuł i atomów we wszystkim, co nas otacza. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu zagadnień dotyczących różnorodności organizmów, naszej planety i wpływu człowieka na otaczające nas środowisko.

Pokaz pozwolił rozbudzić zainteresowania, uzupełnić wiedzę oraz zaspokoić ciekawość uczniów. Realistyczne projekcje pobudzają wyobraźnię.