Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień kolejnej 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła włączyła się w coroczną akcję odśpiewania hymnu państwowego o godzinie 11.11 „Szkoła do Hymnu”. Następnie uczniowie przedstawili uroczysty montaż słowno-muzyczny, poświęcony losom naszej Ojczyzny w drodze do wolności.

„Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy  narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

Program pod opieką nauczycieli przygotowali uczniowie klas IV, V, VI i VIII. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu zachęciła uczniów do udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się w dniu jutrzejszym w Kościele Parafialnym w Trześni. Następnie przedstawiciele Szkolnego Koła PCK udali się z kwiatami pod  tablicę poświęconą Pamięci wszystkich mieszkańców Sokolnik, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę. Składamy podziękowania Pani Anecie Kopeć za przygotowanie pięknej, okolicznościowej wiązanki w barwach biało-czerwonych, którą uczniowie złożyli pod tablicą.