OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

​Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto w sercach Polaków, którzy tak wytrwale walczyli o niepodległą Ojczyznę. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta nie jest czymś trwałym i danym nam na zawsze. Winniśmy cały czas o tym pamiętać i pielęgnować wartości patriotyczne już od najmłodszych lat.
​Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości. Rozpoczęły się one uroczystą akademią. Podczas apelu wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, tym samym włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”. Następnie podczas uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapach Europy jako niepodległe państwo, poprzez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły w formie przedstawienia przypomnieli 123 lata niewoli Polaków. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu całej społeczności szkolnej oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Małgorzata Wajs podziękowała nauczycielom i uczniom za piękne występy oraz cenną lekcję historii, która była ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.
​Akademia została przygotowana przez uczniów klasy V, VI oraz panią Janinę Zych, panią Barbarę Wryk, panią Karolinę Ozdobę oraz panią Agnieszkę Bartoszek.