Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki.

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są właśnie dzieci.

W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do zaproszenia dzieci i młodzieży w świat książki oraz promocji czytelnictwa. Uczniowie z kl. VI oraz VIII czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom z kl. 0, 1 i 2 oraz z grup przedszkolnych. Wydarzenie to przygotowały panie A. Nowak i M. Trofiniak.