Pasowanie na ucznia

27 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy pierwszej i Pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Podczas występu, pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez panią dyrektor Małgorzatę Wajs. W obecności przybyłych gości: proboszcza księdza kanonika Wiesława Pisia, sołtysa wsi Sokolniki Pana Bronisława Robaka, przewodniczącej Rady Rodziców Pani Eweliny Banasiak, uczniów klasy drugiej z wychowawczynią, przewodniczącej ZSP oraz Rodziców, pierwszaki głośno i z przekonaniem obiecały między innymi być dobrymi i pilnymi uczniami, dobrymi koleżankami i kolegami, dbać o dobre imię naszej szkoły, mieć otwarte serce dla potrzebujących oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

Wzruszającym momentem Dnia było złożenie obietnicy przez Rodziców Pierwszaków.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzenia złożyła pani dyrektor, przewodnicząca szkoły, koledzy i koleżanki z klasy drugiej oraz przybyli goście obdarowując ich prezentami.

Po uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Więcej zdjęć w poniższym linku:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1153024455813573&set=pcb.1153025789146773