Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

W dniu 21 marca zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski zorganizował apel z okazji powitania Wiosny. Po gromkich okrzykach i nawoływaniach na scenie pojawiła się barwna Pani Wiosna z koszem wiosennych kwiatów, która wraz z przewodniczącą poprowadziła imprezę.

Na wstępie przedstawiciele SU wprowadzili nas w wesoły nastrój odgrywając humorystyczną scenkę negującą wagarowanie. Przedszkolaki i uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wiosenne piosenki, wiersze, scenki i skecze. Rozwiązując zagadki uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat zwiastunów wiosny, a następnie przypomnieć sobie popularne przysłowia o wiośnie. Ufundowana w ubiegłym roku miotła antywagarowicza została przekazana klasie czwartej, która wyróżniła się najwyższą frekwencją. W wiosenny nastrój wprowadziły nas barwne stroje uczniów i przedszkolaków z symbolicznymi opaskami, kolorowe kwiaty wykonane przez uczniów oraz rekwizyty do wierszy i scenek. Całość imprezy osłodziły cukierki i batony ufundowane przez SU.