Podsumowanie kwietniowych zadań w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”

W kwietniu nasi uczniowie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” poznawali zmysł smaku i węchu 👅👃
Przeprowadziliśmy różne zabawy zapachowe. Dzieci odgadywały, co to za zapach i określały czy jest dla nich przyjemny czy nie. Dzięki tej zabawie stymulowaliśmy zmysł węchu i różnicowanie węchowe. Następnie dopasowywaliśmy smak do obrazka jedzenia. Różnicowaliśmy faktury jedzenia. Konstruowaliśmy również zwierzęta i przedmioty z owoców i warzyw. Dzięki temu powstał nam piękny i kreatywny kącik przyrodniczy. Graliśmy w memory zapachowe- poprzez węch odszukiwaliśmy par. Dodatkowo wykorzystaliśmy też zmysł dotyku do rozpoznawania różnych przedmiotów ukrytych w magicznym pudełku. Zabawa dostarczyła wielu emocji i radości- ciekawości, śmiechu i dumy z odgadniętych przedmiotów.
Zwieńczeniem naszych sensorycznych zajęć była prezentacja pachnących obrazów, które rozsiewają zapach w naszej szkolnej sali.
Zapraszamy do galerii zdjęć 📸

Kula Paulina, Joanna Cieślak