Uczniowie klasy 2 w drugim półroczu kontynuowali realizację Ogólnopolskiego Innowacyjnego Programu Edukacyjnego „Kolorowa matematyka z KORBO”. Realizowane zajęcia rozwijały zainteresowania matematyką, były okazją do intensywnej zabawy i rozwijania logicznego myślenia. Dzieci doskonaliły umiejętności porównywania dwucyfrowych liczb w zakresie 100, wprowadzenia i wykonywania obliczeń mnożenia i dzielenia, porównywania długości odcinków, budowania figur geometrycznych i obliczania ich obwodów. Podczas realizacji zadań dzieci były zaangażowane, aktywne i chętnie współpracowały w parach i w grupach. Rozwijały samodzielność i odpowiedzialność, wzmacniały poczucie sprawczości i sukcesu. Dzięki pozytywnym doświadczeniom z klockami matematyka kojarzyła się z czymś przyjemnym i zrozumiałym.

