Podsumowanie zadań z projektu edukacyjnego „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki”

Klasa III zrealizowała zadania z III modułu „Bądź dobry dla roślin” projektu edukacyjnego „Czytam z klasą-lekturki spod chmurki” V edycji „Na tropach dobroczynności”.

Dzieci przeczytały lekturę Marii Terlikowskiej pt. „Drzewo do samego nieba”, omówiły przygody bohaterów, uzupełniły lekturniki, wykonując w nich wszystkie zadania związane z tą lekturą. Następnie w grupach zadaniowych wykonały projekty doniczek, na których zilustrowały fragmenty lektury. Realizując kolejne zadanie dzieci wykonały „lekturę na wieszaku”, na kartkach papieru wykonały rysunki poszczególnych wydarzeń z lektury i zawiesiły je na wieszaku. Powstały piękne prace, a dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Ostatnim zadaniem było stworzenie klasowego ogródka (na parapecie w klasie), dzieci posadziły swoje cebulki, którymi później opiekowały się w domu prowadząc dziennik obserwacji wzrostu rośliny.

Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem czytali lektury i realizowali zadania z tegorocznej edycji projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, kształtując swoją empatię i ucząc się szacunku do otaczającego ich świata przyrody.