Rozstrzygnięcie konkursu “Elżbieta II – portret monarchini

We wtorek, 12.10.22 ogłoszono wyniki konkursu “Elżbieta II – portret monarchini”. Do konkursu zgłoszono 26 prac plastycznych przedstawiających królową Elżbietę. Jury po długich naradach zdecydowało o nagrodzeniu uczniów, którzy zastosowali się do następujących kryteriów: terminowość, format A4, podobieństwo do pierwowzoru, pomysł i wykonanie.

Wyniki w kategorii klas I-III:

I miejsce – Aleksandra Serafin kl. III

II miejsce – Otylia Chmiel kl. II

III miejsce – Nina Bednarz kl. II

wyróżnienie – Julia Wojdyło kl. I

 

Wyniki w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce – Karol Pikus kl. VI

II miejsce – Monika Witek kl. V

III miejsce – Oliwia Wydra kl. IV

wyróżnienie:

Magdalena Myszka kl. IV

Damian Solczyński kl. V

Wszyscy uczniowie zajmujący miejsca I-III otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wajs. Wyróżnieni uczniowie oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Panią Beatę Setlak w imieniu Samorządu Uczniowskiego. Serdecznie dziękujemy!

Konkurs został zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Języków (26 września), który odbył się w szkole już drugi rok i miał na celu propagowanie nauki języków obcych. Z tej okazji nauczyciele języków angielskiego i niemieckiego przeprowadzili w klasach zajęcia w postaci quizów, gier i zgadek oraz poszukiwania wyjścia z Escape Room. Nie był to tradycyjny pokój zagadek polegający na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia, lecz zadania wymagające rozwiązania językowych i kulturowych zagadek. Po rozwiązaniu wszystkich zadań, uczniowie musieli wpisać poprawny kod, aby otworzyć skrzynkę. Oprócz standardowych ćwiczeń, znalazły się tu też i takie, gdzie trzeba było użyć mapy, słownika, telefonu oraz czytnika kodów QR. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Po otwarciu skrzynki na uczniów czekała słodka niespodzianka.

26 września można było także sfotografować się z królową brytyjską i zapoznać z ciekawostkami przedstawionymi na gazetce szkolnej.