Sensoryczne pudełko 🎁

Dzieci biorące udział w projekcie edukacyjnym „Gramy zmysłami” zrealizowały ostatnie zadanie. Sensoryczne pudełko skrywało w sobie mnóstwo niespodzianek. Dzieci miały okazję wkładać ręce do pudełka, w którym mogły dotknąć różnych przedmiotów- od miękkich pomponów, przez makaron, po delikatne pianki. Oprócz dotyku dzieci używały także wzroku, słuchu, aby odgadnąć, co kryje się w tajemniczym pudełku. Ćwiczyły małą motorykę poprzez wieszanie prania przy użyciu klamerek. Ćwiczyły zręczność układając kosmitów na balansującej platformie. Kosmici byli wcześniej ukryci w magnicznym pudełku. Był to świetny sposób na rozwijanie koordynacji ruchowej oraz zdolności logicznego myślenia u dzieci.
Dopasowywaliśmy kształty do odpowiednich otworów pod presją czasu. Za pomocą dotyku rozpoznawaliśmy co kryje w sobie magiczny worek.

Zabawa z pudełkiem sensorycznym wspiera wiele obszarów rozwoju u dzieci. Nie tylko świetnie wpływa na zmysł dotyku, ale także stymuluje czucie głębokie, zwane również poczuciem własnego ciała 🤸‍♂️🤸‍♀️🤸

Nasza przygoda z projektem „Gramy zmysłami” powoli dobiega końca. Była to wspaniała droga przez świat zmysłów 👂👅👁️🤚