SPEKTAKL PT. “OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”

Uczniowie klasy VI, VII i VIII pod opieką pani dyrektor Małgorzaty Wajs, pani Barbary Wryk oraz pani Agnieszki Bartoszek w czwartek 11 stycznia udali się do Domu Kultury w Puławach, aby obejrzeć spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Sztuka jest adaptacją ponadczasowej, popularnej na całym świecie książki autorstwa angielskiego powieściopisarza Charlesa Dickensa.

Aktorzy teatru przedstawili skłaniającą do refleksji opowieść o pozbawionym skrupułów, zawziętym i nieprzejednanym właścicielu kantoru – Ebenezerze Scrooge’u. Zgorzkniały samotnik nie zamierzał poddać się nastrojowi radości i serdeczności przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia – dopóki nie odwiedziły go duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Uświadomiły mu one, jak ważne jest człowieczeństwo, troska o drugą osobę, pomoc bliźnim oraz rodzina.

Nastrojowa muzyka, barwne kostiumy i subtelna scenografia spektaklu pozwoliły na połączenie realistycznego świata spowitego mgłą Londynu końca XIX wieku z przedświąteczna atmosferą bożonarodzeniową. Zaangażowani emocjonalnie widzowie towarzyszyli głównemu bohaterowi na niezwykłej drodze wewnętrznej przemiany i odkrycia, co w życiu jest naprawdę ważne oraz jakie jest prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję porównać adaptację sceniczną z tekstem literackim, gdyż powieść przeczytali wcześniej i omówili na lekcjach języka polskiego.

Wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do domów.