Spotkanie z pisarzem

10 czerwca naszą szkołę odwiedził Mateusz Cetnarski, pochodzący ze Stalowej Woli pisarz młodego pokolenia, specjalizujący się w takich gatunkach jak fantasy, science fiction. Pasjonat książek, fan motoryzacji, tancerz sportowy, miłośnik muzyki amerykańskiej, spotkał się z młodzieżą naszej szkoły, by opowiedzieć o swojej przygodzie z pisarstwem.

Autor przybliżył uczniom proces tworzenia debiutanckiej książki “Bright w Otchłani Kłamstw”, której główną bohaterką jest kobieta- szpieg. Sięgnął po pióro i w wieku 13 lat miał gotową powieść! Został najmłodszym pisarzem fantasy w Polsce. Kolejnymi pozycjami były: “Brght. Upadek” oraz “Feel Alive”.

Spotkanie miało miły i sympatyczny przebieg. Autor szybko złapał bezpośredni kontakt ze słuchaczami. Uczniowie byli zaciekawieni doświadczeniem związanym z pisaniem książek. Śmiało zadawali pytania pisarzowi i z uwagą słuchali jego odpowiedzi.

Zaskakującym akcentem spotkania był pokaz tańca w wykonaniu Mateusza do przebojów Michaela Jacksona.

Po spotkaniu można było zakupić książki pisarza, uzyskać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Miejmy nadzieję, że przykład młodego pisarza zainspiruje naszych uczniów do rozwijania swoich zdolności i pasji.

Autorowi- Mateuszowi Cetnarskiemu- dziękujemy za owocne, pełne pasji i zaangażowania spotkanie i życzymy dalszych sukcesów!