Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋💡🧩🦋

Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Jego szczególnym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem. W tym dniu wiele osób okazuje solidarność z osobami ze spektrum i włącza się w kampanie społeczną Polska na niebiesko, której celem jest budowanie akceptacji dla osób z autyzmem, uświadamianie czym jest i wspieranie działań na rzecz osób ze spektrum.

5 kwietnia na znak solidarności i akceptacji, wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski. W szkole z tej okazji przygotowano gazetkę tematyczną. Odbył się również apel, na którym przedstawiono prezentację multimedialną oraz projekcję filmu by przybliżyć tematykę autyzmu oraz to z jakimi trudnościami zmagają się na co dzień osoby z autyzmem. Były tańce, wiersze oraz piosenki. Podczas apelu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Autyzm- wiem, rozumiem, pomagam”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i dyplomami ufundowanymi przez panią dyrektor Małgorzatę Wajs. Na zakończenie cała społeczność szkolna otrzymała niebieski balon, ustawiła się do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Przedszkole i klasy 0-3 ustawiły się w kształt litery A, jak autyzm, zaś klasy 4-8 w kształt serca. Na przerwach chętni uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce 📸

Dzięki podjętym działaniom uczniowie zrozumieli, że to, co dla wielu z nas jest łatwe i oczywiste, dla osób ze spektrum autyzmu jest jak zdobycie szczytu najwyższej góry. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w akcję- za niebieski strój, za prace plastyczne, za uśmiechnięte twarze. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju, budując społeczeństwo przyjazne dla różnych odmienności, podążając za myślą, że indywidualnie jesteśmy różni, ale razem jesteśmy kompletni 🧩

Zwycięzcy konkursu:

Przedszkole i klasa 0:

👏 I miejsce Borys Kułaga gr. Wiewiórki

👏 II miejsce Milena Kabat kl. 0

👏 III miejsce Adrian Suroń gr. Wiewiórki

Wyróżnienia:

Iza Miękina kl. 0, Ola Miękina kl. 0, Daria Rogowska kl. 0, Piotruś Paniewski gr. Wiewiórki, Maja Paniewska gr. Jagódki, Piotruś Robak gr. Jagódki

Klasy 1-3

👏 I miejsce Ola Serafin kl. 3

👏 II miejsce Emil Małkiewicz kl. 3

👏 III miejsce Patrycja Bożek kl. 1

Wyróżnienia:

Fabian Wala kl. 1, Zuzia Kutyła kl. 1, Miłosz Florek kl. 1, Ela Rogowska kl. 3, Paulina Turbiarz kl. 3

Klasy 4-8

👏 I miejsce Dominika Nowak kl. 5

👏 II miejsce Dominik Kosior kl. 4

👏 III miejsce Hania Wojdyło kl. 5

Więcej zdjęć w poniższym linku

https://www.facebook.com/photo/?fbid=999714097811277&set=pcb.999743971141623

Paulina Kula, Joanna Cieślak