Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli matematyki, którzy motywowali ich do powtarzania i utrwalania tabliczki mnożenia.

Na korytarzu szkoły przygotowano gazetkę tematyczną, na której zamieszczono m.in. prace plastyczne uczniów klasy 5 promujące XII ŚDTM.

Najciekawsze prace zostały wyróżnione:

I miejsce za wykonaną pracę przyznano Julii Charze, II miejsce Milenie Wali, III miejsce Damianowi Solczyńskiemu.

Na lekcjach matematyki w tym dniu przeprowadzono wiele ciekawych gier, łamigłówek i konkursów z „tabliczką mnożenia w tle”. Chętni uczniowie przystąpili również do egzaminu ze znajomości działań mnożenia otrzymując imienny Certyfikat Eksperta TM.

Otrzymało go 44 uczniów:

kl. IV​- 5

kl. V​- 17

kl. VI​- 8

kl. VII​- 6

kl. VIII – 8

W tym roku również młodsi uczniowie naszej szkoły ( z klasy 2 i 3) włączyli się w akcję ŚDTM. Wszyscy przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia (oczywiście w odpowiednio mniejszym zakresie), a najlepsi otrzymali Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W każdej klasie wyłoniono Mistrza Tabliczki Mnożenia.

W tym roku tytuł ten otrzymali:

Lena Sulewska ( kl. IV)

Hanna Wojdyło ( kl. V)

Zuzanna Łysiak (kl. VI)

Olaf Margiel (kl. VII)

Olaf Buczyński (kl. VIII)

Zwycięzcy nagrodzeni zostali ocenami z matematyki i dyplomami, które wręczyła Pani Dyrektor.

Zwycięzcom serdecznie Gratulujemy! Uczestnikom ŚDTM serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.