🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞
Dnia 28 maja 2026r. w Domu Kultury w Sokolnikach odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji ks. Jana Twardowskiego”, którego organizatorem była nasza szkoła. Konkurs zgromadził najzdolniejszych młodych miłośników literatury z całej gminy Gorzyce. Wydarzenie miało na celu promowanie talentów artystycznych, rozwijanie wrażliwości na piękno języka ojczystego oraz popularyzację poezji wśród dzieci i młodzieży.
W artystyczne szranki stanęli reprezentanci szkół z całej gminy, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych: kl. O-III, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII.
Występy młodych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie:
• Dorota Witas
• Jolanta Zimoląg
• Grażyna Walczyna
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wykonawczy, zachwycając publiczność oraz komisję oryginalną interpretacją utworów, nienaganną dykcją i dojrzałością sceniczną.
W czasie, gdy komisja konkursowa udała się na burzliwe i pełne wyzwań obrady, publiczność oraz uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Czas oczekiwania na werdykt umiliło wyjątkowe przedstawienie teatralne pt. „Mały Książę i czarodziejskie zwierciadło” przygotowane przez Szkolne Koło Teatralne „Baśniomaniacy”, nad którego artystycznym poziomem czuwała pani Alina Nowak. Scenografię do przedstawienia wykonała pani Alina Nowak wraz z panią Janiną Zych. Ponadto dla wszystkich wykonawców i opiekunów przygotowano słodki poczęstunek, który pozwolił zregenerować siły po pełnych emocji występach i upłynął w miłej, integracyjnej atmosferze.
Komisja konkursowa, oceniając prezentacje, brała pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa, nienaganną dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
W czasie obrad panie jurorki wyłoniły laureatów:
Kategoria kl. 0-III:
🥇I miejsce – Milena Kabat (ZSP Sokolniki)
🥈II miejsce – Maja Paniewska (ZSP Sokolniki)
🥉III miejsce – Aleksandra Fuc (SP 1 w Gorzycach)
Kategoria kl. IV-VI:
🥇I miejsce – Julia Wojdyło (ZSP Sokolniki)
🥈II miejsce – Lena Saja (ZSP Trześń)
🥉III miejsce – Patryk Książkiewicz (ZSP Trześń)
Kategoria kl. VII-VIII:
🥇I miejsce – Hanna Wojdyło (ZSP Sokolniki)
🥈II miejsce – Hanna Baran (ZSP Sokolniki)
🥉III miejsce – Aleksandra Czuba (SP we Wrzawach)
Zastępca wójta gminy Gorzyce pan Jakub Osuch pogratulował uczestnikom oraz wspólnie z przewodniczącą komisji panią Dorotą Witas oraz panią Wiesławą Sałek wręczył nagrody laureatom i uczestnikom. Wszyscy zwycięzcy odebrali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki ufundowane przez panią dyrektor Małgorzatę Wajs. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom odwagi, pasji i wspaniałych występów! Dziękujemy szanownemu jury za rzetelną ocenę, nauczycielom i rodzicom za serce włożone w przygotowanie artystów, a publiczności za ciepłą i pełną szacunku atmosferę.
Dziękujemy Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach za przygotowanie poczęstunku, dziękujemy pracownikom Domu Kultury w Sokolnikach za pomoc w przygotowaniu konkursu, podziękowania kierujemy również do pana Krystiana Cieślaka za profesjonalną realizację dźwięku i niezawodną obsługę akustyczną podczas naszego konkursu. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego konkursu.
Do zobaczenia za rok!





