WYJAZD NA SPEKTAKL „BALLADYNA”

Dnia 14 marca uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w wycieczce do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, której celem było obejrzenie spektaklu „Balladyna”. Opiekunami wycieczki były: p. Barbara Wryk, p. Alina Nowak, p. Anna Szypuła oraz p. Agnieszka Bartoszek.

Przedstawienie w wykonaniu aktorów z Krakowskiej Agencji Artystycznej rozpoczęło się o godzinie 9.00. Okazało się wspaniałą, wystawioną w wersji tradycyjnej baśnią, w której romantyczna fantazja przenikała do świata realnego, determinując wydarzenia. Byliśmy zachwyceni widowiskowym spektaklem, grą aktorów, znakomitą oprawą muzyczną oraz kostiumami. Uczestniczenie jako widz w przedstawieniu teatralnym było także dla uczniów lekcją zachowania się w teatrze.

Po zakończonym spektaklu zostaliśmy oprowadzeni po Miejskim Domu Kultury przez panią przewodnik. Zajrzeliśmy do kulis teatru, mogliśmy zobaczyć, jak wygląda sala widowiskowa z balkonu oraz zaznajomiliśmy się z historią budynku. Ponadto pani przewodnik zaprowadziła nas do archiwum, które odkryło przed nami tajemnice funkcjonowania Miejskiego Domu Kultury w czasach PRL-u.

Na zakończenie wycieczki wstąpiliśmy do McDonalda. Następnie bezpiecznie wróciliśmy do domów.